Forum

Likwidacja ośrodków

W szkole i w pracy.

Poprzednia 24 / 39 Następna

cinkciarzpl

#461 ·

grzegorzm, pisałem o ośrodkach w ogólności na podstawie swoich doświadczeń z Owińsk, które pominę z ostrożności procesowej bo po latach słowo kontra słowo może rużnie wyjść, ale niektóre sytuacje miały wydarzyć się w laskach
____________Panu się zdaje, że życie polega na tym, żeby dorosnąć. Co? Być dorosłym; zdać egzamin; zadośćuczynić normom. A co to jest norma? Czy pan, jako psychiatra może mi odpowiedzieć? Co to jest norma? Nie może pan, bo to jest g**no.

darek1991

#462 ·

Można było, jeśli się było blisko Chrześcijaństwa.

grzegorzm

#463 ·

2 likes
Miały się wydarzyć, właśnie w środowisku niewidomych też plotka plotke goni więc też trzeba uważać.
-- (cinkciarzpl):
grzegorzm, pisałem o ośrodkach w ogólności na podstawie swoich doświadczeń z Owińsk, które pominę z ostrożności procesowej bo po latach słowo kontra słowo może rużnie wyjść, ale niektóre sytuacje miały wydarzyć się w laskach

--

grzegorzm

#464 ·

1 likes
Czyli nie rozumiesz co mam na myśli, ŻE TAK POWIEM I W CIĄŻY DZIEWCZYNA MOgła być jak się po starali.
-- (darek1991):
Można było, jeśli się było blisko Chrześcijaństwa.

--

Zuzler

#465 ·

Edytowano 3 likes
jak się nie starali, raczej. A tak ten... No cóż, moja wychowawczyni z liceum oznajmiła kiedyś, że nasza klasa była pierwszą, którą miała, gdzie nikt w drugiej klasie nie zaciążył. Raczej takich rzeczy bym się bała bardziej mimo wszystko w wypadku ośrodków, stanowczo samowola uczniów jest tam dużo bardziej powszechnym problemem, niż nadużycia nauczycieli.

magmar

#466 ·

1 likes
Przejrzyjcie sobie wątek internat co i jak, macie wpisy:

Wątek internat wpisy:
2.
5

18
21
22

25

26

29
30
31

38

39

40
43

64

83
84

86
87
88

111
112
113

Wojna to pokój. wolność to niewola.
Ignorancja to siła. G. Orwell "Rok 1984"

grzegorzm

#467 ·

2 likes
Więc jednak można było się spotykać. To też trochę mit, że nie można było. Oczywiście wcześniej były pewnie czasy, że był z tym kłopot.
-- (Zuzler):
jak się nie starali, raczej. A tak ten... No cóż, moja wychowawczyni z liceum oznajmiła iedyś, że nasza klasa byłą pierwszą, którą miała, gdzie nikt w drugiej klasie nie zaciążył. Raczej takich rzeczy bym się bała mimo wszystko w wypadku ośrodków, stanowczo samowola uczniów jest tam dużo bardziej powszechnym problemem, niż nadużycia nauczycieli.

--

grzegorzm

#468 ·

2 likes
Pewnie więkrzość z nich na pisał łysy. Zaraz z ciekawości przejżę.
-- (magmar):
Przejrzyjcie sobie wątek internat co i jak, macie wpisy:

Wątek internat wpisy:
2.
5

18
21
22

25

26

29
30
31

38

39

40
43

64

83
84

86
87
88

111
112
113



--

Zuzler

#469 ·

3 likes
Nie nie, ja o Owińskach mówię w tym wypadku. Z Laskami nie posiadam doświadczeń osobistych, jedyne co, to tyle, ile od znajomych wysłyszałm. Ale ile wysłyszałam, to i w 90-ych latach i na początku 2000-ych można było znaleźć ustronny kącik na intymne spotkanka. Inwencja uczniowska naprawdę jest spora.

cinkciarzpl

#470 ·

W każdej plotce jest coś z prawdy a ponieważ sam miałem równierz bardzo nie fajne doświadczenie około Lasek, to też uwarzam te informacje za prawdopodobne jednak wymagające weryfikacji. O tym też pisałem w poście.
-- (grzegorzm):
Miały się wydarzyć, właśnie w środowisku niewidomych też plotka plotke goni więc też trzeba uważać.
-- (cinkciarzpl):
grzegorzm, pisałem o ośrodkach w ogólności na podstawie swoich doświadczeń z Owińsk, które pominę z ostrożności procesowej bo po latach słowo kontra słowo może rużnie wyjść, ale niektóre sytuacje miały wydarzyć się w laskach

--

--
____________Panu się zdaje, że życie polega na tym, żeby dorosnąć. Co? Być dorosłym; zdać egzamin; zadośćuczynić normom. A co to jest norma? Czy pan, jako psychiatra może mi odpowiedzieć? Co to jest norma? Nie może pan, bo to jest g**no.

grzegorzm

#471 ·

1 likes
Szkoda, że tu obecni, przynajmniej więkrzość nie mówi o własnych doświadczeniach tylko o tym co słyszeli i tak dalej.
-- (cinkciarzpl):
W każdej plotce jest coś z prawdy a ponieważ sam miałem równierz bardzo nie fajne doświadczenie około Lasek, to też uwarzam te informacje za prawdopodobne jednak wymagające weryfikacji. O tym też pisałem w poście.
-- (grzegorzm):
Miały się wydarzyć, właśnie w środowisku niewidomych też plotka plotke goni więc też trzeba uważać.
-- (cinkciarzpl):
grzegorzm, pisałem o ośrodkach w ogólności na podstawie swoich doświadczeń z Owińsk, które pominę z ostrożności procesowej bo po latach słowo kontra słowo może rużnie wyjść, ale niektóre sytuacje miały wydarzyć się w laskach

--

--

--

balteam

#472 ·

4 likes
To i tak nieistotne, masówki też są z patologiami. Jak pisałem hen hen wstecz temu, można myśleć co najwyżej o zwiększeniu komisji nad ośrodkami, internaty dla widzących też istnieją tak tylko przypominam, masówki też są, więc swoich dzieci nie musicie do ośrodków wysyłać.
Zapraszam osoby posiadające piesy, lub chcące je posiadać, do dołączenia do grupy o psach przewodnikach.

Zuzler

#473 ·

3 likes
Problem polega na tym, że jeśli ktoś był molestowany, raczj nie przyzna się na forum. Drugi fakt jest taki, że gdy wyniknęła sytuacja na tym tle w moim otoczeniu, o której zresztą wyżej napisałam, wszyscy na winowajcę się rzucili jak sępy na padlinę. Poleciał człowiek bez gadania przy aprobacie reszty grona. ALe też faktem jest, że o sprawie zrobiło sę głooośno.

grzegorzm

#474 ·

1 likes
Szczerze, to te wpisy przynajmniej niektóre ni jak mają się do tematu.
-- (magmar):
Przejrzyjcie sobie wątek internat co i jak, macie wpisy:

Wątek internat wpisy:
2.
5

18
21
22

25

26

29
30
31

38

39

40
43

64

83
84

86
87
88

111
112
113



--

cinkciarzpl

#475 ·

1 likes
Szkoda, że mało kto traktuje temat możliwych zaledwie, incydentalnych ale jednak... patologii w ośrodkach poważnie. A wiecie dla czego? Bo jesteśmy słabym, hermetycznym środowiskiem, które bierze często ośrodek za drugi, a nawet o zgrozo pierwszy dom. W takiej sytuacji postawić się bez wsparcia rodziców jest na pewno trudniej o psychologicznych mechanizmach racjonalizacji swoich krzywd nie wspomnę. O byłych uczennicach pewnej katolickiej szkoły z internatem, już teraz nie pamiętam gdzie, jakoś materiał powstał. I teraz, żeby mnie nie zrozumiano źle. Gdyby chodziło zamiast o szkołę zakonną o powiedzmy... Artystyczną, balet czy inną podobną też bym przyklasnął. Wszystkie takie doniesienia należy po prostu zbadać i rozliczyć.
____________Panu się zdaje, że życie polega na tym, żeby dorosnąć. Co? Być dorosłym; zdać egzamin; zadośćuczynić normom. A co to jest norma? Czy pan, jako psychiatra może mi odpowiedzieć? Co to jest norma? Nie może pan, bo to jest g**no.

grzegorzm

#476 ·

2 likes
Tak należy rozliczyć, nie masz jednak wrażenia, że od rozliczania jednostek do zamykania ośrodkuw to daleka droga?
-- (cinkciarzpl):
Szkoda, że mało kto traktuje temat możliwych zaledwie, incydentalnych ale jednak... patologii w ośrodkach poważnie. A wiecie dla czego? Bo jesteśmy słabym, hermetycznym środowiskiem, które bierze często ośrodek za drugi, a nawet o zgrozo pierwszy dom. W takiej sytuacji postawić się bez wsparcia rodziców jest na pewno trudniej o psychologicznych mechanizmach racjonalizacji swoich krzywd nie wspomnę. O byłych uczennicach pewnej katolickiej szkoły z internatem, już teraz nie pamiętam gdzie, jakoś materiał powstał. I teraz, żeby mnie nie zrozumiano źle. Gdyby chodziło zamiast o szkołę zakonną o powiedzmy... Artystyczną, balet czy inną podobną też bym przyklasnął. Wszystkie takie doniesienia należy po prostu zbadać i rozliczyć.

--

cinkciarzpl

#477 ·

1 likes
Zauwarz jednak, że co jak co, ale o tym, co dzieje się w domach dziecka jakoś się zazwyczaj mówi, nie ukrywa. Wizerunek ośrodków zawsze jest taaaaki wspaniały.

-- (balteam):
To i tak nieistotne, masówki też są z patologiami. Jak pisałem hen hen wstecz temu, można myśleć co najwyżej o zwiększeniu komisji nad ośrodkami, internaty dla widzących też istnieją tak tylko przypominam, masówki też są, więc swoich dzieci nie musicie do ośrodków wysyłać.

--
____________Panu się zdaje, że życie polega na tym, żeby dorosnąć. Co? Być dorosłym; zdać egzamin; zadośćuczynić normom. A co to jest norma? Czy pan, jako psychiatra może mi odpowiedzieć? Co to jest norma? Nie może pan, bo to jest g**no.

Zuzler

#478 ·

3 likes
Że tak pociągnę myśl Grzegorza: nie dość, że to nie do końca w temacie, to nie są to kwestie, z uwagi na które warto rozważać likwidację ośrodków. To najwyżej powody do ich reformacji.

grzegorzm

#479 ·

1 likes
O domach dziecka mówi się, że są złe bo to dom dziecka, niestety nie znam nikogo tak blizko aby wiedzieć jak mu w tym domu dziecka było.
-- (cinkciarzpl):
Zauwarz jednak, że co jak co, ale o tym, co dzieje się w domach dziecka jakoś się zazwyczaj mówi, nie ukrywa. Wizerunek ośrodków zawsze jest taaaaki wspaniały.

-- (balteam):
To i tak nieistotne, masówki też są z patologiami. Jak pisałem hen hen wstecz temu, można myśleć co najwyżej o zwiększeniu komisji nad ośrodkami, internaty dla widzących też istnieją tak tylko przypominam, masówki też są, więc swoich dzieci nie musicie do ośrodków wysyłać.

--

--

magmar

#480 ·

1 likes
A ośrodki są złe, bo człowiek jest odseparowany od rodziców dokładnie jak w domu dziecka.
Że mając lat 6 zostanie wywieziony gdzieś. Uważam, że to ma wpływ na jego dalszą percepcję.
Wojna to pokój. wolność to niewola.
Ignorancja to siła. G. Orwell "Rok 1984"
Poprzednia 24 / 39 Następna