Forum

Likwidacja ośrodków

W szkole i w pracy.

Poprzednia 25 / 39 Następna

grzegorzm

#481 ·

1 likes
Owszem może mieć to wpływ na więzi rodzinne, ale może teraz rodzice są w stanie za dbać o te kontakty a jeżeli na początku rodzice o to za dbają to dziecko później też ten kontakt będzie utrzymywać.
-- (magmar):
A ośrodki są złe, bo człowiek jest odseparowany od rodziców dokładnie jak w domu dziecka.
Że mając lat 6 zostanie wywieziony gdzieś. Uważam, że to ma wpływ na jego dalszą percepcję.

--

Zuzler

#482 ·

5 likes
Skoro już mówimy o patologiach, to uwierz, są osoby, dla których wyjazd do ośrodka to przeprowadzka do raju.

cinkciarzpl

#483 ·

Czyli poparz sobie połowę ciała taakim wrzątkiem, może potem dostaniesz przeszczep skóry.
____________Panu się zdaje, że życie polega na tym, żeby dorosnąć. Co? Być dorosłym; zdać egzamin; zadośćuczynić normom. A co to jest norma? Czy pan, jako psychiatra może mi odpowiedzieć? Co to jest norma? Nie może pan, bo to jest g**no.

cinkciarzpl

#484 ·

Tu się akurat zgadzam.

-- (Zuzler):
Skoro już mówimy o patologiach, to uwierz, są osoby, dla których wyjazd do ośrodka to przeprowadzka do raju.

--
____________Panu się zdaje, że życie polega na tym, żeby dorosnąć. Co? Być dorosłym; zdać egzamin; zadośćuczynić normom. A co to jest norma? Czy pan, jako psychiatra może mi odpowiedzieć? Co to jest norma? Nie może pan, bo to jest g**no.

magmar

#485 ·

Ale takie osoby nawet w rajskim ośrodku są gorsze szczególnie jak nie widzą.
Wojna to pokój. wolność to niewola.
Ignorancja to siła. G. Orwell "Rok 1984"

Zuzler

#486 ·

Edytowano 2 likes
A to już zależy bardziej od nich samych i podejścia innych, niż od systemu.

Zuzler

#487 ·

2 likes
I dokładnie tak samo jest w masówkach, więc to żaden argument.

magmar

#488 ·

Jest to o tyle argument, że niby ośrodki są te potrzebne.
Wojna to pokój. wolność to niewola.
Ignorancja to siła. G. Orwell "Rok 1984"

Zuzler

#489 ·

2 likes
A masówki nie są?

magmar

#490 ·

W masówkach Większa jest kontrola nad patologiami, opieka społeczna, kurator sądowy itd.
Wojna to pokój. wolność to niewola.
Ignorancja to siła. G. Orwell "Rok 1984"

magmar

#491 ·

Ośrodki miałyby sens gdyby były dedykowane WYŁĄCZNIE OSOBOM NIEWIDOMYM.
Wojna to pokój. wolność to niewola.
Ignorancja to siła. G. Orwell "Rok 1984"

Zuzler

#492 ·

2 likes
Pod względem społecznym w tym sensie nie ma, a na pewno bardzo trudno znaleźć miejsce idealne. No nie ma bata, jak ktoś pochodzi ze wsi, będzie nazywany wieśniakiem. Jeśli jest z biednej rodziny i nie ma kasy, będzie jedą z pierwszych osób posądzanych o kradzież. Nieważne, czy to się zdarzy w internacie, w masówce czy w zakładzie pracy.

Zuzler

#493 ·

Edytowano 2 likes
Oj, ośrodki też potrafią o to zadbać, aż za bardzo.

Magmar:
W masówkach Większa jest kontrola nad patologiami, opieka społeczna, kurator sądowy itd.

grzegorzm

#494 ·

3 likes
Dla czego wtedy miały by sens?
-- (magmar):
Ośrodki miałyby sens gdyby były dedykowane WYŁĄCZNIE OSOBOM NIEWIDOMYM.


--

Zuzler

#495 ·

3 likes
I czy to znaczy, że nie ma sensu ośrodek na Koźmińskiej w Warszawie?

papierek

#496 ·

4 likes
Oj jak ty byś teraz wiedziała, jaka kontrola jest w ośrodkach momentami. Rodzic pierdnie i wychowawca może mieć wielkie nieprzyjemności.
Niestety teraz idzie to w całkiem drugą stronę.
-- (magmar):
W masówkach Większa jest kontrola nad patologiami, opieka społeczna, kurator sądowy itd.


--
po co mi sygnatura?

magmar

#497 ·

Bo osoby niewidome mają inne potrzeby edukacyjne niż słabowidzące i nie należy tego mieszać.
Bo jeśli tak, to co za różnica wymieszanie ze słabiwidzącymi czy z widzącymi.
Wojna to pokój. wolność to niewola.
Ignorancja to siła. G. Orwell "Rok 1984"

mucha

#498 ·

no ale niedowidzący to w pewnym sensie jest to nasze środowisko, ponieważ problemy ze wzrokiem nie dowidzących są naprawdę różne

magmar

#499 ·

WYznacznikiem powinna być znajomość brajla.
Wojna to pokój. wolność to niewola.
Ignorancja to siła. G. Orwell "Rok 1984"

Zuzler

#500 ·

Edytowano 3 likes
Prowadziłoby to do sytuacji jak z PRL, gdy wszystkich uczono posługiwania się brajlem, choć niejeden dąłby radę z czarnym drukiem. W rezultacie wychodzili z tego półślepi półanalfabeci.
Poprzednia 25 / 39 Następna