Forum

Licytacja charytatywna na rzecz Fundacji Prowadnica - podejście drugie

Archiwum Eltena

Poprzednia 5 / 20 Następna

Paulinux

#81 ·

7 likes
Chciałabym mieć taką moc, żeby widzieć jak wygląda stopione drewno i się nie poparzyć
Happy hacking

pates

#82 ·

Dawid, a z samego metalu się da? Raczej nie, ale wolę dopytać.
„Równowaga nie działa w korporacjach. Tam rządzi chaos i budżet.

djsenter

#83 ·

4 likes
W kuźni, owszem.
Senter San

MarOlk

#84 ·

1 likes
A ten drewniany filament to nie po prostu drewniana mączka zlepiona jakimś lepiszczem?

MarOlk

#85 ·

Bo stopienie drewna biorąc pod uwagę jego strukturę jest raczej niemożliwe.

pajper

#86 ·

Edytowano 2 likes
@pates
Nie na naszej drukarce. Metodami laserowymi owszem, ale to zupełnie inna technologia, mająca sporo wad i zalet i bardzo różniąca się od FDM.

@marolk
To akurat bardzo prawdopodobne, trzeba się zagłębić w szczegóły techniczne.
Generalnie istnieje materiał PLA domieszkowany drewnem, ale to nie jest ten przypadek.
My wykorzystujemy filament drewniany od firmy Rosa. Podejrzewam, że to coś między drewnem a sklejką.
Za to strukturą, zapachem i właściwościami nie do odróżnienia od drewna.
Również pod względem palności.
#StandWithUkraine

Shoot for the Moon. Even if you miss, you'll land among the stars.

Postukujacy

#87 ·

Edytowano 2 likes
Czy istnieje duża szansa, że to pseudodrewno co macie zapaliłoby się, przy użyciu niewłaściwej temperatury? Czy temperatura taka jest nie do osiągnięcia albo istnieją inne zabezpieczenia? Co gdyby jednak?
INFP

pajper

#88 ·

2 likes
Mnie się udało już podpalić to drewno omyłkowo, podczas zmiany filamentu. Zmieniałem drewno na PLA. W tym celu wyciągnąłem drewno i zwiększyłem temperaturę, by włożyć PLA. Niestety w między czasie się zapaliły resztki drewna w extruderze. Na szczęście nie było to groźne z tym wyjątkiem, że było pełno popiołu do czyszczenia.

Natomiast jeśli chodzi o podpalenie w trakcie druku, jest to bardzo mało prawdopodobne i musiałoby być splotem wielu awarii. Drukarka utrzymuje temperaturę bardzo precyzyjnie, z dokładnością do jednego stopnia Celsjusza. Jest szereg zabezpieczeń chroniących przed błędami w tym zakresie. Bo pamiętajcie, że nie tylko drewno można spalić.
#StandWithUkraine

Shoot for the Moon. Even if you miss, you'll land among the stars.

Julitka

#89 ·

2 likes
Kochani, ale weźcie nie spamujcie tutaj tym drukiem, co? Zróbmy do tego wątek, czy coś...
***Jak ja nie cierpię sPAMerfów!

Postukujacy

#90 ·

5 likes
Kochana, ale kiedy to jest tak ciekawe i interesujące, a przy okazji ożywia wątek licytacji, że wejście z ciężkim sprzętem moderatorskim to gwóźdź do trumny dla aukcji :P
INFP

pajper

#91 ·

2 likes
Ale Julitka ma rację, jest wątek o druku 3d na forum "Pozostałe" grupy "Elektronika".
I proponuję tam przeskoczyć, także ze względu na to, że licytacje się skończą, a temat może być ciekawy nadal, także dla nowych użytkowników. :)
#StandWithUkraine

Shoot for the Moon. Even if you miss, you'll land among the stars.

Postukujacy

#92 ·

Czy zamierzacie drukować do licytacji jakieś minimapki czegoś np. kształt Polski z magnesami czy coś?
INFP

pajper

#93 ·

3 likes
Jeszcze nie. Może kiedyś.
Na razie poruszamy się tylko wokół dużych zleceń i konkretnych modeli, po prostu ze względu na zajętość sprzętu. Nie jesteśmy pracownią mającą 20 drukarek, a każda godzina jest cenna.
Może kiedyś, jeśli uda się nam naprawdę zdobyć więcej drukarek.
#StandWithUkraine

Shoot for the Moon. Even if you miss, you'll land among the stars.

Julitka

#94 ·

Ja wiem, wiem, z bólem serduszka to czynię. Kraje się jak krajalnicą z Mango. :-(
-- (Postukujacy):
Kochana, ale kiedy to jest tak ciekawe i interesujące, a przy okazji ożywia wątek licytacji, że wejście z ciężkim sprzętem moderatorskim to gwóźdź do trumny dla aukcji :P

--
***Jak ja nie cierpię sPAMerfów!

MarOlk

#95 ·

No to ostatni ot, bo może samozapłonu drewnianego filamentu udałoby się uniknąć gdyby drukować w gazowej atmosferze ochronnej, np drukarkę umieścić w dużej szczelnej skrzynce wypełnionej CO2.

Postukujacy

#96 ·

1 likes
Chciałem dopytać jakiej szkoły wiedźmińskiej jest ten medalion, o który walczymy z Kat teraz? Domyślam się, że wilka, a czy są też inne do zdobycia? To znaczy, czy krążą w sieci jakieś gotowe modele tego?
INFP

pajper

#97 ·

3 likes
To jest medalion szkoły Wilka. I za modele wiedźmińskie możemy podziękować samym Redom, którzy podzielili się ze społecznością renderami modeli używanych w grze.
#StandWithUkraine

Shoot for the Moon. Even if you miss, you'll land among the stars.

Postukujacy

#98 ·

1 likes
Czy chciałoby się Wam zrobić takie jaja, aby inne modele Cirilli czy wiedźminów miały na plecach albo w ręku białą laskę? xD Bo, że jest to możliwe do podmianki, wątpić przestałem już dawno.
INFP

pajper

#99 ·

4 likes
Hahahahaha, a wiesz co? To w sumie dobry żart na jakiś Dzień białej Laski! xD
#StandWithUkraine

Shoot for the Moon. Even if you miss, you'll land among the stars.

Postukujacy

#100 ·

2 likes
Właśnie też o tym pomyślałem. Prosze pańśtwa, ważna uroczystośc, a tu bęc: taki kwiatek!
INFP
Poprzednia 5 / 20 Następna