Forum

Problem z aplikacją messenger na desktopa po jej najnowszej aktualizacji.

Sieci społecznościowe

Poprzednia 4 / 7 Next

DJGraco

#61 ·

1 likes
A Linux i Windows to dwa różne systemy więc nie poruwnywój co jest na tym a tamtym. Najpierw lepiej sprawdzić.
NP firefox na windowsa jest dobrze dostępny a na Maca już nie i tu nie ma reguły że na każdym systemie dana appka będzie tak samo dostępna.

Robert123

#62 ·

Ja miałem tą Cabrinę chwilę zainstalowaną i nie odczytywało nazw czatów, dopiero jak się tam kliknęło w dany czat to odczytywało. Natomiast nieco lepiej radzi sobie ta apka messenger for desktop, ale jak jest zainicjowane połączenie video na grupie to się nie da dołączyć, więc do dołączenia będę wykorzystywał apkę normalną ze sklepu windows.

zywek

#63 ·

Ale chodzi o to że to electron i to electron.

Paulinux

#64 ·

Najgorzej, właśnie mi się też zaktualizował. Dobra, no to mam motywację, żeby napisać do ludzi od Messengera poleconych mi przez support FRL.
Happy hacking

Robert123

#65 ·

Pisz pisz, oby można było usuwać też konwersacje całe, bo o ile można za pomocą myszki w nvda odczytywać wiadomości i usuwać je pojedynczo, tak całych konwersacji sobie nie usuniemy. Tu wtedy potrzebna albo alternatywna apka, albo apka mobilna.

adelcia

#66 ·

2 likes
a ja tam wołę narazie messenger.com, i jest supcio.

Robert123

#67 ·

No z tego wszystkiego to jest naprawdę najlepsza opcja jak na razie, przynajmniej na razie. Za jakiś czas sprawdzę ponownie apkę ze sklepu windows.

Paulinux

#68 ·

Ja to monitoruję, nie musisz :D
Happy hacking

Robert123

#69 ·

No dobra to spoczko w takim razie.

Robert123

#70 ·

Witajcie jednak nauki nigdy nie zawiele jeśli chodzi o naszego messengera na windowsa. Jednak odkryłem, że da się usuwać całe konwersacje, a same poruszanie się po wiadomościach wcale nie jest takie straszne, jak to się na początku wydaje. Do zabawy z tym messengerem tak jak już wiadomo będzie potrzebna nawigacja obiektowa, a żeby usujnąć konwersację należy stanąć na liście czatów i nacisnąć nvda i numeryczny slash, by sprowadzić wskaźnik myszy na ten czat, następnie należy wywołać menu kontekstowe prawym przyciskiem myszy i wybrać usuń konwersację. Zaś jeśli chodzi o poruszanie się po wiadomościach to klikamy enter w danym czacie, następnie tabem ustawiamy się na dodaj multimedia i potem sterujemy już obiektówką. Tylko należy robić to bardzo umiejętnie, bo przed każdą nową wiadomością - czyli tym co nam czyta przycisk jest nick danej osoby. Należy przeglądać wiadomości od momentu pojawienia się nicku i wchodzić w każdy przycisk kombinacją nvda i numeryczne dwa. Najlepiej każdą wiadomość usuwać u siebie, by łatwiej się przeglądało. Jest trochę gimnastyki, ale dla wyjadaczy stałych screenreadera nvda da się to ogarnąć i fajnie, że mogłem to odkryć. Właśnie już kilka wiadomości grupowych do mnie przyszło i zaraz je ogarnę.

zywek

#71 ·

1 likes
Czyli to się mija z celem.

balteam

#72 ·

Hah, z ciekawostek to można napisać do kogoś wiadomość przez m.facebook.com, tylko nie że potem trzeba i tak na messengera się lognąć żeby to odczytać, ale jak nie da sięwyszukiwać prosto na jakiejśapce użytkowników, t jest to jakiś sposób.
Zapraszam osoby posiadające piesy, lub chcące je posiadać, do dołączenia do grupy o psach przewodnikach.

mucha

#73 ·

messenger.com i wszystko jest załatwione @balteam przez m.facebook.com nie można napisać wiadomości

balteam

#74 ·

No właśnie można, nie można tylko odczytać.
Zapraszam osoby posiadające piesy, lub chcące je posiadać, do dołączenia do grupy o psach przewodnikach.

Paulinux

#75 ·

Tak, bo jak się napisze to jest ten wątek jest pusty. Dla użytkowników Chrome mbasic.facebook.com
Happy hacking

Robert123

#76 ·

Hejo czy może już jakoś jest gdzieś na widoku jakaś wtyczka do nvda umożliwiająca fajniejsze korzystanie z meska, fajno by było, gdyby takowa się pojawiła. Może coś wymyślą w tym temacie. Pozdrawiam.

pates

#77 ·

Jest przełom, wcześniej nie było czytane co do jakiej grupy przychodzi, a teraz znowu jest to czytane normalnie./
„Równowaga nie działa w korporacjach. Tam rządzi chaos i budżet.

zywek

#78 ·

1 likes
Ale info, że ktoś jest aktywny nie mam nadal.

zywek

#79 ·

1 likes
Ale przecież instalator caprine jst dostępny. Ot, wciskamy enter na setup.exe i się instaluje samo. Co tu ma być niedostępne?

skrzypenka

#80 ·

Nie czyta mi dalej wiadomości, muszę ze strony korzystać, bo na messengerze desktopowym dalej nic się nie da zrobić.
Große Operndiva?
Poprzednia 4 / 7 Next