Forum

Zbiórka na Eltena na rok 2023

Archiwum Eltena

Poprzednia 6 / 7 Next

Celtic1002

#101 ·

Tak, nadal błąd.
"Trzeba być wielkim przyjacielem, żeby przyjść i przesiedzieć z kimś całe popołudnie tylko po to, żeby nie czuł się samotny. Odłożyć swoje ważne sprawy i całe popołudnie poświęcić na trzymanie kogoś za rękę."

Anna Frankowska

pajper

#102 ·

Dzięki, myślałem, że rozwiązałem. Wracam do tematu, bardzo przepraszam za opóźnienia i zamieszanie.
#StandWithUkraine

Shoot for the Moon. Even if you miss, you'll land among the stars.

GeorgeWu

#103 ·

Mam też ten sam błąd.

pajper

#104 ·

5 likes
Otrzymaliśmy trzy wpłaty na pakiety premium (1x audiofil, 2x sponsor).
Bardzo dziękuję!

@Celtic1002
Teraz powinno już naprawdę działać. :)
#StandWithUkraine

Shoot for the Moon. Even if you miss, you'll land among the stars.

GeorgeWu

#105 ·

Nadal otrzymuję komunikat o błędzie, gdy wklejam kod, aby aktywować pakiet, kiedy wpisuję swój kod i kiedy wciskam enter i kiedy naciskam tak, nadal mam komunikat o błędzie, czy to oznacza, że muszę ponownie kupić kod ponownie? Mam nadzieję, że nie.

pajper

#106 ·

Napisałem już prywatnie.
#StandWithUkraine

Shoot for the Moon. Even if you miss, you'll land among the stars.

Celtic1002

#108 ·

1 likes
Zgadza się, działa, dziękuję. <3
-- (pajper):
Otrzymaliśmy trzy wpłaty na pakiety premium (1x audiofil, 2x sponsor).
Bardzo dziękuję!

@Celtic1002
Teraz powinno już naprawdę działać. :)

--
"Trzeba być wielkim przyjacielem, żeby przyjść i przesiedzieć z kimś całe popołudnie tylko po to, żeby nie czuł się samotny. Odłożyć swoje ważne sprawy i całe popołudnie poświęcić na trzymanie kogoś za rękę."

Anna Frankowska

pajper

#110 ·

Edited 11 likes
Kochani.
Już dawno nie pisałem tu o statusie zbiórki, bo kwestia przychodów, wydatków i całej reszty Fundacji stała się o wiele bardziej złożona, więcej informacji znajdziecie w sprawozdaniach finansowych w KRS, tam wszystko jest ładnie wyszczególnione.

Ale chciałem potwierdzić, że właśnie od nas wyszedł przelew na pokrycie abonamentu serwera do 29 lutego 2024 roku, tym samym cały 2023 jest już opłacony z nawiązką.
#StandWithUkraine

Shoot for the Moon. Even if you miss, you'll land among the stars.

zywek

#111 ·

Edited
Ja się zastanawiam, ile kosztują 4 adresy IP w ogóle niepotrzebne.

pajper

#112 ·

Edited 2 likes
Tak generalnie to nikt Ci nie broni założyć alternatywy dla Eltena i inaczej zarządzać kosztami. Jak uda Ci się zebrać społeczność i robić to taniej, to jakby zysk dla wszystkich, nie?

A kosztują akurat nic, w pakiecie do serwera mamy 16.

PS. Jestem otwarty na sugestie, jak bez osobnego adresu IP rozplanować m.in. Wordpressa z mapowaniem wszystkich domen.
#StandWithUkraine

Shoot for the Moon. Even if you miss, you'll land among the stars.

zywek

#113 ·

O, to tego ni wiedziałem. Co to za pakiet, że 16 darmowych adresów?

pajper

#114 ·

1 likes
Advance 4, na nieistniejących już zasadach z roku 2020.
#StandWithUkraine

Shoot for the Moon. Even if you miss, you'll land among the stars.

zywek

#115 ·

1 likes
A to nie, to za drogo na moje potrzeby. Przepraszam w takim razie za coś, co prawdopodobnie uznałeś za atak na wszystko, bo nie to było moim celem.

pajper

#116 ·

1 likes
To po kolei. Pomijając główne IP serwera, i tak wymagane są przynajmniej dwa.
Przede wszystkim wynika to z praktyczności. Gdyby kiedyś Elten był z danej przyczyny migrowany na inny serwer, warto zachować IP w puli FailOver, żeby zachować adres.

Mamy na Eltenie instancję Wordpressa, do której pozwoliliśmy na linkowanie własnych domen. I to już zamyka temat, Wordpress musi mieć osobne IP na ten cel.

Mamy domenę elten.me na maile. Nie są one bardzo popularne, ale jeśli zakładamy, że ich jednak nie zamykamy, musimy mieć kolejny IP na nie, bo do wysyłania maili wiele serwerów wymaga oznaczenia PTR. A to z kolei wymaga IP per domena. Mamy już 3 adresy.

Czwarty jest w rezerwie na domenę elten.app i, zgadzam się, akurat on nie jest potrzebny.
#StandWithUkraine

Shoot for the Moon. Even if you miss, you'll land among the stars.

daszekmdn

#117 ·

Edited 2 likes
IP się bym nie czepiał ale masy nie potrzebnych domen. Elten.me elten.link jak i tak wszystko jest na elten-net.eu która miała zniknąć i takie tam. A maile do tej pory to nie wiem na jakiej domenie są i połowa ludzi nawet nie wie, że jest coś takiego.
Sygnatura to może być w sądzie. Sygnatura sprawy np. :P

pajper

#118 ·

Ja nie korzystam z Eltenowego maila i ty nie. Czy to znaczy, że należy go usunąć?
W ostatnim miesiącu skorzystało z niego 21 użytkowników. To malutko, ale czy należy pozbyć się tej funkcji?

A co do domen:
* elten.me to domena na maile
* elten.link to domena na Eltena i, owszem, stoi na niej i serwer (srvapi.elten.link), i konferencje (conferencing.elten.link), i przyszłościowo nowe API (api.elten.link)
* elten.blog to domena na blogi
* elten-net.eu jest utrzymywana na potrzeby starej strony plus nie możemy sobie pozwolić na jej zwolnienie, bo ktoś mógłby ją przejąć i oszukiwać, że jest Eltenem.
#StandWithUkraine

Shoot for the Moon. Even if you miss, you'll land among the stars.

daszekmdn

#119 ·

Edited 1 likes
To nie trzeba było kupować nowej skoro starą i tak macie zamiar utrzymywać.
Sygnatura to może być w sądzie. Sygnatura sprawy np. :P

pajper

#120 ·

Ale to nie była ładna domena, musisz przyznać. A Elten przeszedł rebranding.
Zdziwiłbyś się, jak wiele starych domen jest utrzymywanych. Nawet domeny Klango nieistniejącego od lat. Właśnie w tym celu, by nikt ich nie przejął.
#StandWithUkraine

Shoot for the Moon. Even if you miss, you'll land among the stars.
Poprzednia 6 / 7 Next