Jest w sumie jeszcze jeden problem, który na naszej fundacyjnej konwersacji wykwitnął wczoraj.
Pracujemy nad różnymi dostosowaniami pomagającymi w edukacji niewidomych, część trafiła już do ośrodków. Ale jak mamy z nimi trafić do szkół masowych?
I ja wiem, że się da, będziemy się starać. Ale jednak tu od razu widać pewną zaletę szkół specjalistycznych.
Przede wszystkim w ośrodku może się opłacać kupić wiele pomocy od jednej, drugiej, trzeciej firmy, wiele zrobić samemu. Szkoła masowa nie będzie miała takiego budżetu dla jednego niewidomego ucznia.
Może sobie to sama wydrukuje na drukarce 3d, w tym widzimy sporą nadzieję. Ale to tylko częściowe rozwiązanie problemu.
Pracujemy nad różnymi dostosowaniami pomagającymi w edukacji niewidomych, część trafiła już do ośrodków. Ale jak mamy z nimi trafić do szkół masowych?
I ja wiem, że się da, będziemy się starać. Ale jednak tu od razu widać pewną zaletę szkół specjalistycznych.
Przede wszystkim w ośrodku może się opłacać kupić wiele pomocy od jednej, drugiej, trzeciej firmy, wiele zrobić samemu. Szkoła masowa nie będzie miała takiego budżetu dla jednego niewidomego ucznia.
Może sobie to sama wydrukuje na drukarce 3d, w tym widzimy sporą nadzieję. Ale to tylko częściowe rozwiązanie problemu.